Örömmel tudatjuk, hogy a Zöld Út nyelvvizsgarendszer 2017. novembertől egynyelvű nyelvvizsgarendszerként működik tovább. Ez sok vizsgázónknak könnyebbséget fog jelenteni, mivel sok középfokú vizsgázó a fordítás vizsgarészt nem tudta teljesíteni, mert vagy nem tudta a jelentést megfelelően magyar formába önteni, vagy sok részletet helytelenül értelmezett, és ez sokszor lenullázódáshoz vezetett.
A piaci trendeknek és igényeknek megfelelve a közvetítés (fordítás, tömörítés) feladat kivezetésre került a vizsgából. Állásbörzéken, szakmai rendezvényeken is tapasztaljuk, hogy napjainkban a közvetítés a legkevésbé használt készség a munkavégzés során, viszont kiemelten fontos a szóbeli kommunikáció. Célunk pedig mindig is az volt, hogy egy kommunikatív és életszerű nyelvvizsgát kínáljunk, melynek megszerzésével azt bizonyítja a vizsgázó, hogy a munkavégzéshez kapcsolódóan hatékonyan képes kommunikálni.
Mi az, ami változott?
- Mostantól a vizsgarendszer kizárólag az eddig is mért 4 fő nyelvi készséget méri (olvasás, beszéd, hallás, írás), a közvetítés nélkül, csak arra koncentrálva, hogyan tud valaki az adott idegen nyelven kommunikálni írásban és szóban. A mérés reprezentatív, azaz kellő mélységű, mert minden készséget legalább két feladattal mér, az olvasott szöveg értését pedig négy feladattal.
- A feladatok utasításai természetesen mostantól az adott idegen nyelven lesznek megadva.
- Az egyetlen pontszámot illető változás, hogy középfokon és felsőfokon 25 pont helyett 30 pont szerezhető a beszédkészség vizsgarészen (szóbeli vizsga).
- A 2. írásfeladat (alap- és középfokon levél, felsőfokon ezen kívül lehetséges még jelentés vagy olvasói levél) elvárt szószámai 20 szóval feljebb tolódtak, tehát alapfokon 120-140, középfokon 140-160, felsőfokon 180-200 szavas levelet kell írni.
Mi az, ami nem változott?
- A többi feladat változatlan, mint ahogy a feladatokra fordítható idő is.
Remélhetőleg, erre a vizsgaszerkezetre még koncentráltabban tudtok majd készülni, és még sikeresebben veszitek az akadályokat! Hamarosan jelentkezünk néhány hasznos felkészülési tippel itt a blogon, tarts velünk!